OBCHODNÍ PODMÍNKY
Obchodní podmínky

 

Katalog zboží na stránkách www.barvy-na.cz je katalogem běžně dodávaného zboží. Prodávající nezaručuje okamžitou dostupnost všech položek zboží. Dostupnost zboží bude vždy potvrzena na základě poptávky.

Rovněž údaje popisující vlastnosti prodávaného zboží jako jsou: rozměry, váha a ostatní údaje uvedené u zboží na našich stránkách jsou údaje nezávazné, vycházejí z údajů výrobců, dodavatelů.

Kupní smlouva, jejímž prostřednictvím je realizován prodej zboží, je uzavřena potvrzením objednávky prodávajícím. Po objednání zboží Vám bude automaticky zaslán informační email o zařazení Vaší objednávky ke zpracování. Zavazné potvrzení objednávky bude provedeno před odesláím balíku zasláním emailu. Fakturu za zakoupené zboží obdržíte vždy společně se zbožím. Změna cen vyhrazena. Všechny ceny jsou uvedeny včetně DPH.

Odstoupení od smlouvy

Plně v souladu se zákonem č. 367/2000 Sb. Při vrácení zboží Vám vrátíme nejpozději (provádíme neprodleně) do 30 dnů peníze nebo vyměníme za jiné zboží dle Vašeho přání. Do vrácené částky se nezapočítává cena poštovného a balného.

Podmínky pro vrácení zboží

dle § 53 odst. 7 občanského zákoníku je možné odstoupit od smlouvy bez uvedení důvodu a bez jakýchkoli sankcí do 14 dnů od převzetí plnění, pokud byla smlouva uzavřena při použití prostředků komunikace na dálku (mezi něž patří i internet). V § 53 odst. 8 poté naleznete vyjímky, na které se výše uvedená lhůta nevztahuje.

- zboží musí být kompletní, nepoužívané a nepoškozené
- s dokladem o koupi(faktura)

Zboží zasílejte na adresu:

Barvy Vacek
Šafaříkova 682
539 01  Hlinsko v Čechách

Zboží posílejte doporučeně (ne na dobírku) a pojištěné, protože neručíme za jeho případnou ztrátu a poškození během přepravy k nám. V případě nesplnění některé z výše uvedených podmínek nebudeme bohužel moci akceptovat odstoupení od spotřebitelské smlouvy a zboží Vám bude vráceno na Vaše náklady zpět.


Způsoby přepravy

a) Osobní odběr v kamenném obchodě prodávajícího - 0,-Kč

b) Toptrans

Tabulka sazeb Toptrans :

5kg 169,- kč s DPH

15kg 198,-kč s DPH

30kg 296,-kč s DPH

50kg 397,-kč s DPH

nad 75kg cenu zákazníkovi oznámíme telefonicky nebo emailem.

Přepravné hradí zákazník přepravci Toptrans.

 

 

Záruka a reklamace

Rychlé vyřízení reklamace je samozřejmostí. Eshop poskytuje stejné podmínky pro uplatňování reklamací jako běžná kamenná prodejna. Tyto podmínky jsou v souladu s platným obchodním a občanským zákoníkem. Na zboží zakoupené v eshopu poskytujeme záruku v délce 2 let od doby dodání zboží.

Často se stává, že spotřebitel reklamaci uplatní a následně očekává, že poskytovatel služby jej sám vyzve k vyzvednutí opravené věci po vyřízení reklamace. Pokud jej pak prodávající do třiceti dnů nekontaktuje, obrací se na poskytovatele služby s tím, že lhůta pro vyřízení reklamace byla poskytovatelem služby překročena. Nemusí tomu tak ovšem být. Poskytovatel služby totiž nemá obecně povinnost spotřebitele o vyřízení reklamace sám informovat. Je proto na spotřebiteli, aby poskytovatele služby kontaktoval a o stavu vyřizování reklamace se informoval. Abychom tomu předešli, žádáme Vás o poskytnutí Vašeho e-mailu z důvodů včasného informování o stavu věci.

Reklamované zboží spolu s originálem či kopií dokladu o koupi zasílejte na adresu:

Barvy Vacek
Šafaříkova 682
539 01  Hlinsko v Čechách

Reklamační řád

Prodávající odpovídá za všechny skryté vady, které má prodané zboží při převzetí kupujícím a které se vyskytnou v záruční době. Délka záruční doby, vztahující se na veškeré námi nabízené zboží je 2 roky ode dne převzetí věci. Při uplatnění reklamace musí kupující prokázat, že reklamované zboží pochází od prodávajícího předložením originálu či kopie prodejního dokladu. Prodávající neodpovídá za vady, které vzniknou nešetrným zacházením nebo násilným mechanickým poškozením zboží ze strany kupujícího. Při uplatnění reklamace na vadu zboží je prodávající povinen prověřit o jakou se jedná vadu (odstranitelnou či neodstranitelnou). Pokud se jedná o vadu neodstranitelnou postupujeme dle ustanovení § 622 odst. 2 občanského zákoníku. Prodávající může zboží vyměnit za nové, totožné a bezvadné, poskytnout slevu nebo vrátit kupujícímu plnou kupní cenu a to dle dohody obou stran. Kterou z uvedených možností si zvolíte je výlučně na Vás, my jsme povinni Vaši volbě vyhovět. Stejná práva máte v případě opakovaného výskytu stejné vady odstranitelné (dle ustálené judikatury se jedná o třetí výskyt stejné vady, tj. po dvou opravách) nebo vyskytne-li se více vad odstranitelných současně (alespoň tři). Pokud se jedná o vadu odstranitelnou, prodávající odstraní na své náklady a bez zbytečného odkladu (nejpozději do 30 dnů od převzetí reklamace) zjištěnou vadu, popřípadě výměnu věci za novou, totožnou a bezvadnou, pakliže to není vzhledem k povaze vady neúměrné. Pokud nebyla věc ještě použita může kupující dle svého uvážení a možností tuto věc vyměnit. V případě, že je vadná pouze součást věci, má kupující právo na výměnu této součásti a nikoli celé věci. Jestliže se na opravené věci vada vyskytne opětovně (rozumí se podruhé) nebo pro větší počet vad nelze věc řádně užívat prodávající vadnou věc vymění, poskytne slevu nebo vrátí kupní cenu. Po uplynutí 2 leté záruční doby zaniká odpovědnost prodávajícího za vady zboží, které nebyly v této lhůtě u prodávajícího zákazníkem uplatněny. V případě provedené záruční opravy se záruka na zboží prodlužuje o dobu, po kterou v důsledku jejího provádění nemohl zákazník zboží řádně užívat.

Ochrana osobních dat

Velice si vážíme Vaší důvěry a zavazujeme se, že Vaše osobní data nikomu neposkytneme. Veškerá osobní data a kontaktní údaje uvedené při objednávání zboží jsou určeny jen pro účely internetového obchodu, který s nimi nakládá v souladu se zákonem č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů.

 

Zákon 112/2016 Sb.


Informační povinnost poplatníka
(1) Poplatník je povinen mít na místě, kde se běžně uskutečňují evidované tržby, umístěno informační oznámení, které je dostatečně viditelné a čitelné, pokud to nevylučuje povaha věci. Informační oznámení je poplatník povinen umístit na internetové stránky, na kterých jsou nabízeny zboží nebo služby.
(2) Obsahem informačního oznámení je
a) text ve znění „Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.“, eviduje-li poplatník v daném pokladním místě tržby v běžném režimu, nebo
b) text ve znění „Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Příjemce tržby eviduje tržby ve zjednodušeném režimu, tzn. je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně nejpozději do 5 dnů.“, eviduje-li poplatník v daném pokladním místě tržby ve zjednodušeném režimu.